| Material | Brass Hpb57-3 |
|---|---|
| Thread | BSP,NPT,Metric Thread |
| Finish | No Finishing |
| Window | Temper Glass,Borosilicate Glass(Pyrex Glass) |
| Glass Thickness | 2mm-5mm |
| Material | Brass Hpb57-3 |
|---|---|
| Thread | BSP,NPT,Metric Thread |
| Finish | No Finishing |
| Window | Temper Glass,Borosilicate Glass(Pyrex Glass) |
| Glass Thickness | 2mm-5mm |
| Material | Brass Hpb57-3 |
|---|---|
| Thread | BSP,NPT,Metric Thread |
| Finish | No Finishing |
| Window | Temper Glass,Borosilicate Glass(Pyrex Glass) |
| Glass Thickness | 2mm-5mm |
| Material | Brass Hpb57-3 |
|---|---|
| Thread | BSP,NPT,Metric Thread |
| Finish | No Finishing |
| Window | Temper Glass,Borosilicate Glass(Pyrex Glass) |
| Glass Thickness | 2mm-5mm |
| Finish | Natural |
|---|---|
| Temperature Rating | 200°F |
| Pressure Rating | 150 PSI |
| Shape | Round |
| Material | Brass |
| Size | NPT1 |
|---|---|
| Temperature Rating | 200°F |
| Gauge Port Type | NPT112 |
| Finish | Natural |
| Mounting Type | Direct |
| Material | Stainless Steel 304 |
|---|---|
| Size | 30-68mm |
| Surface Treatment | Passivation |
| Usage | Universal |
| Packaging Details | exporting packaging or as required. |
| Connection | Threaded |
|---|---|
| Gauge Port | 1" |
| Mounting Type | Direct |
| Finish | Natural |
| Material | Brass |
| Gauge Port | 1" |
|---|---|
| Gauge Port Material | Brass |
| Temperature Rating | 200°F |
| Connection | Threaded |
| Gauge Port Type | NPT |
| Features | High Pressure |
|---|---|
| Gauge Port Length | 1/8 |
| Pressure Rating | 150 PSI |
| Gauge Port Type | NPT |
| Finish | Natural |